PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210138}

Łuk

Hwal
7,3 5 300
ocen
7,3 10 1 5300
5,2 5
ocen krytyków
Łuk
powrót do forum filmu Łuk

Chyba doszedl do wniosku, ze jest tak dobry, ze nie musi sie wysilac by jego filmy sie podobaly. W porownaniu z "Wiosna..." oraz "Pustym Domem", "Luk" wypada... blado. Ostrzegam tych, ktorzy jeszcze z Kim Ki Dukiem stcznosci nie mieli: pod zadnym pozorem nie zaczynajcie przygody z jego filmami od "Luku". Jest to jego zdecydowanie najgorszy film, a zapewniam, ze wiem co mowie bo widzialem ich wiekszosc (znaczna). Jak ktos juz wczesniej wspomnial milczenie w tym filmie wydaje sie byc bardzo sztuczne i zupelnie pozbawione jest tej poetyckosci, ktorej bylo pelne chocby w "Pustym Domu". Nie bede tu przesadzal, nie jest to moze jakas wielka porazka, ale z cala pewnoscia nie ma sie czym zachwycac. Dla fanow Kim Ki Duka to i tak pozycja obowiazkowa, choc ja nikomu bym tego filmu nie polecil.

Pjoter

Gdyby tak było jak mówisz, dystrybur nie podjąby się premiery w Polsce. A jednak! Film o facecie w łodce, który warto obejrzeć !!

harpagon_2

Zgadzam się, niestety z przedmówcą, co do spadku formy Mistrza Kima. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania, można się spodziewać wyższego poziomu - mam na myśli charakterystyczny dla Ki-Duka klimat. Także fabuła jest łatwo przewidywalna i dosyć schematyczna. Zakończenie częściowo wynagradza wspomniane niedostatki.

Niemniej jednak film godny polecenia dla osób lubiących inteligentne kino i nie bojących się azjatyckich klimatów.

Pjoter

i ja rownież muszę się zgodzić (niestety). Film niezły, ale nie ma startu do Pustego Domu czy do Wiosny..

ocenił(a) film na 9
severall

a pierdlicie głupoty i nawet sprawy se z tego nie zdajecie
no a jak koniecznie trzeba porównywać te filmy i wnioskować spadek jakiejś formy jeśliby ona kiedykowlwiek była

Pjoter

nie mozesz powiedziec, ze to najgorszy film kim ki duka skoro nie znasz innych poza pustym domem i wiosna, lato... luk to jeden z najlepszych filmow kim ki duka. zeby mowic o spadku formy ogladnij jego wczesniejsze filmy (sprzed 5-10 lat): seom, paran daemun, samaria, real fiction, bad guy... ja twierdze, ze kazdy nastepny jest coraz lepszy. nawet to napisalam jakis czas temu w moim komentarzu. pusty dom jest coprawda ponad wszelka klasyfikacja, ale luk tez jest naprawde swietny... cudowna muzyka, niesamowity klimat i piekna mloda koreanka...

ocenił(a) film na 6
kurak_2

"Jest to jego zdecydowanie najgorszy film, a zapewniam, ze wiem co mowie bo widzialem ich wiekszosc (znaczna)"
Przecież pisze, że zna poprzednie.


Okropnie się wynudziłam na tym filmie. Można się zachwycać inteligentnym, poetyckim kinem, ale co z tego, jeśli taki nudne...
Widziałam pare filmów Kim Ki Duka i też uważam, że ten jest najgorszy. Dlatego dziwię się dystrybutorowi :)

ocenił(a) film na 9
Codahaar

byćmoże masz rację, ale w jednym na pewno się mylisz- że niby nudne

ocenił(a) film na 6
galopujacy_jelen

("Na pewno" się nie mylę.) Napisałam tylko swoje zdanie.

Z "nudnymi filmami" jest tak, że dla części nie są nudne (oglądałam filmy, które mnie zachwyciły, a inni na nich przysypiali i odwrotnie), a dla części są. Nie kłócę się, że nikt nie prawa uważać, że ten film nie jest nudny. Jeśli dla Ciebie nudny nie był, to plus dla Ciebie :)

Pozdrawiam :)

Pjoter

Widział większość, ale nie widział wszystkich. A to jest pewna różnica. Łuk to bardzo dobry film, dla ludzi wrażliwych na piękno. Nie wymaga intensywnego myślenia jak to miało miejsce w paru wczesniejszych produkcjach Kima, ale nadrabia estetycznym ukazaniem bardzo małego planu. Zrobić film o facecie w łodce to nie taka prosta sprawa :) Żaden spadek formy !! POLECAM !!!!!!

ocenił(a) film na 7
harpagon_2

No nie wiem, czy tyle tej wrażliwości potrzeba. "Łuk" wali pięknem między oczy...

Jego plusami są prostota opowiadanej histori i piękna muzyka.

Ja się na nim w ogóle nie nudziłem, chociaż czasem mi się to zdarza w przypadku produkcji azjatyckich ("Cafe Lumiere", "Zasypany Las").

Tylko to zakończenie... Symbolizm IMHO bardziej nadający się do jakiejś produkcji Disneya.

Zdecydowanie bardziej mi się podobały "Pusty Dom" i "Wiosna, lato...", ale "Łuk" i tak na szczęście pozostaje filmem dobrym sam w sobie.

ocenił(a) film na 6
Irritator

Prawda, że Łuk może nie jest az tak doskonały jak Pusty dom czy Wiosna, lato, jeseiń i zima, ale to bardzo dobry film. Kim Ki Duk wcale nie traci formy, ale nie każdy film może byc na absolutnie najwyższym poziomie. Najwazniejsze, ze Łuk jest piekny i zmusza do refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones