PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210138}

Łuk

Hwal
7,3 5 299
ocen
7,3 10 1 5299
5,2 5
ocen krytyków
Łuk
powrót do forum filmu Łuk

jak się do niego odnieść. W każdym razie jest to produkcja nietypowa, stosunkowo unikalna, przekraczająca dość odważnie pewne tabu. Bezsprzecznie jest to film nieszablonowy, pozbawiony wtórności,czego mu nie można zarzucić, a zarazem prosty w swej formule.

ocenił(a) film na 7
jedrek32

SPOILERY

Czy ja wiem, czy tabu? Ten film patrzy na pożądanie z zupełnie innej strony - orientalnej. Przyzwyczailiśmy się do mówienia - jako Europejczycy - o tych sprawach po europejsku, dlatego "Luk" może wydawać się kontrowersyjny, a nawet szokujący.
Mamy do czynienia z charakterystycznym dla Ki-Duk Kima naturalistycznym przedstawieniem rzeczywistości - chodzi mi tutaj o końcową scenę. Abstrahując już od samej warstwy scenaropisarskiej, żaden normalny Europejczyk nie pokazałby tak dosadnie pierwszej, dziewczęcej inicjacji seksualnej. Mamy do czynienia z kilkoma ciekawymi symbolami, jest sporo ciekawych motywów - podawana ręka, jako znak przywiązania, które z czasem, pod wpływem zwątpienia, zaczyna się kurczyć, kartki z kalendarza.
Druga część jest nieco zbyt oczywista, nie do końca przypadła mi do gustu, natomiast na pewno warto skusić się na ten seans.

ocenił(a) film na 5
aciddrinker

No tak, faktycznie mamy tu odmienne podejście do tematu, aniżeli w myśleniu europejskim, i zapewne dlatego tak ten film odbieramy. Azjaci też na pewno inaczej go postrzegają. Różnice kulturowe jednak robią swoje.

ocenił(a) film na 7
aciddrinker

przepraszam za pomyłkę - oczywiście scenopisarskiej* :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones